Asair Pro

Z pewnością większość z was chciała by wiedzieć jak wygląda ASIAIR PRO od środka. Znalazłem w Internecie stronę na której autor swojego serwisu udostępnił taką informację i postanowiła zaspokoić ciekawość obecnych oraz przyszłych użytkowników tego produktu. Nie musisz już tracić gwarancji. wystarczy wejść na tą stronę: https://pi.bestxtech.com/reviews/asiair-pro/?fbclid=IwAR1gy34jckstSOrw631TmBqqRYbbN-uAHyi6E2cKPoeEH44P4kCpDcQ7c4I i użyć translatora i zobaczyć co jest w środku. Taką samą informację zamieściłem również na forum ASTROPOLIS.

Życzę miłej lektury.

OCZY w całym Durbanie zostały przyciągnięte do nieba, gdy niezwykła formacja chmur przetoczyła się po niebie i poprzedziła burzę w południowym Durbanie.

Chmura walcowa, która jest jednym z dwóch rodzajów chmur arcus, jest identyfikowana przez niski, poziomy i cylindryczny kształt i izolowana od innych chmur. Występuje rzadko i powstaje tylko wtedy, gdy zostaną spełnione bardzo specyficzne i nietypowe warunki. Kiedy ciepłe powietrze jest wypychane ponad chłodne, kierunek i prędkość wiatru są zmieniane, tworząc chmurę, która wydaje się toczyć.
Burze często następują po tych chmurach, a na pewno tak było w Południowym Durbanie, z doniesieniami o silnej burzy po obserwacjach. Mieszkańcy Bluff powiedzieli, że burza, która obejmowała gradobicie i błyskawiczne powodzie w niektórych obszarach, była intensywna przez kilka minut, ale szybko ustała.

Chmura walcowa

Źródło:https://southcoastsun.co.za/

Centrum Informowania o Zagrożeniach Naturalnych - NASA poinformowala, że asteroida 1998OR2, klóra należy do obiektów potencjalnie niebezpiecznych dla Ziemi, minie naszą planetę 29 kwietnia 2020 roku.

1998OR2 ma średnicę ok 4 km i porusza się z prędkością 31 000 km/h. Jej zderzenie z planetą oznaczałoby kataklizm na skalę światową dlatego od roku 1998 jej trajektoria lotu jest szczególowo monitorowana i na bieżąco analizowana.

Wedlug najnowszych modeli matematycznych, w chwili obecnej nie ma zagrożenia kolizji z tym obieklem. Jego trajektoria poruszania się przez Uklad Słoneczny wskazuje na to, że 29 kwietnia minie on Ziemie w odiegiosci ok. 6 milionów kilometrów.

Źródło: NASA

 StarLinkLudzie na całym świecie dostrzegają niesamowitą linię jasnych ruchomych świateł na nocnym niebie. Są to satelity Starlink wystrzelone przez SpaceX i wyglądają jak „ciąg” ruchomych świateł, ponieważ 60 satelitów jest jednocześnie wystrzeliwanych razem. Dowiedz się, kiedy możesz zobaczyć to zjawisko w swojej lokalizacji!

Ta aplikacja jest oficjalną wersją mobilną witryny findstarlink.com, która z powodzeniem udostępnia użytkownikom prognozy Starlink od maja 2019 r. (Kiedy uruchomiono Starlink). Witryna findstarlink.com została wspomniana w kilku mediach, takich jak Yahoo! Wiadomości, WIRED.it i Florida Today, i codziennie otrzymuje potwierdzenia od użytkowników o udanych obserwacjach Starlink. Ta aplikacja pozwala dodatkowo ustawiać przypomnienia i działa w trybie offline.

Zaprojektowany jako prosty i łatwy w użyciu. Najpierw wybierz najbliższe miasto (lub współrzędne) i kliknij „Znajdź widoczne czasy”. Aplikacja wyświetli listę czasów, w których można zobaczyć Starlink. Możesz także kliknąć „Przypomnij mi” obok dowolnego terminu, aby otrzymać przypomnienie na 30 minut, zanim Starlink będzie widoczny w Twojej lokalizacji. „Live Map” pozwala śledzić, gdzie Starlink jest obecnie na świecie.

Więcej dodatkowych informacji jest na stronie Google Play  Wiecej

Źródł: Internet

Na tej stronie możesz śledzić w czasie rzeczywistym wszystkie satelity krążące wokół Ziemi, z interaktywnymi reprezentacjami 2D i 3D, przewidywać ich przejścia , oglądać ich trajektorię wśród gwiazd na interaktywnej mapie nieba , przewidywać rozbłyski i tranzyty satelitarne (przez Słońce i Księżyc), znajdź najlepszą lokalizację, aby zobaczyć te wydarzenia na szczegółowej mapie Google. Możesz również śledzić ponowne wpisy satelitarne i inne wydarzenia specjalne, dołączyć do społeczności obserwatorów, publikować wiadomości oraz udostępniać swoje komentarze i obserwacje. Obecnie w naszej bazie danych mamy ponad 9000 raportów z obserwacji! . Nie znajdziesz innego trackera, który zapewnia wszystkie te funkcje!

StarLink śledzenia lotów

Drugi link umożliwia wybranie miejsca lokalizacji i wygenerowanie efemeryd przelotów. Domyślnie ustawiłem na Warszawę. Oczywiście warunkiem ich obserwacji jest pogoda. 

StarLink śledzenia lotów 2

Źródło: Internet

starlink 1 logo

Prognoza pogody

MeteoBlue - prognoza pogody

Mapa burz

 Stellarium WEB

Przewodnik po niebie

ITS org

Faza Księżyca Zodiak

Strzelca
Słońce w znaku Strzelca
przebywa 6 dzień.
Byka
Księżyc w znaku Byka
przebywa 15 dzień.
Bliżej pełni
Bliżej pełni
Wiek Księżyca 12 dzień.
Powered by Saxum

ASTRONARIUM-TVP3

astronarium TVP3

AstroFAZA

AstroFAZA pl

OPEN PHD2 Guiding

PHD2 GUIDING

Astro Forum

Największe w Polsce forum astronomiczne

Lasco Coronagraph

Stereo 1Stereo 2

Plamy na Słońcu

SOHO

Zorza - aktualny stan

SH Slońce 29 01 2015

ISS Transit Finder

ISS TransitFinder

GoogleSatTrack

 GoogleSatTrack
Powieksz obraz

Oblicz kolizję

ImpactCalc

Planetarium

 TheSkyLive - wirtualne planetarium

Space Engine

NASA

NASA logo

PTM

PTM

AstroBin

AstroBin

AstroShop

AstroShopPl

Heavens-Above

mobile

CalSKY

CalSKY

ZWO
ZWO F
ZWO Forum