W dniu startu (27 Maja) astronauci Bob Behnken oraz Doug Hurley rozpoczną swoje przygotowania do lotu od trafienia do placówki Neil A. Armstrong Operations and Checkout Building . Nazwa ta może nic nie mówić ale to właśnie przez tą placówkę przechodziły chociażby załogi misji Apollo, czy promów kosmicznych.

Wewnątrz astronauci z pomocą obsługi założą swoje skafandry, oraz wykonają wszystkie testy mające na celu sprawdzenie ich sprawności. Następnie załoga wyjdzie z placówki tymi samymi drzwiami którymi wychodziła chociażby załoga Apollo 11, z taką różnicą, że zamiast Vana którym dotychczas podróżowali astronauci, będzie czekała tam na nich Tesla Model X.

Po tym jak załoga wejdzie do swojego samochodu wraz z nimi ruszy cały konwój pojazdów, którego celem będzie bezpieczne dowiezienie ich na platformę LC-39A. Następnie, po wyjściu z samochodu astronauci wejdą do wieży, i wjadą windą na odpowiedni poziom, po czym przejdą specjalnym ramieniem dostępowym do Dragon'a 2.

Po zamknięciu włazu ramię zostanie odsunięte na 42 minuty przed startem, a ekipy naziemne opuszczą kompleks startowy. Kolejne 5 minut później system ratunkowy kapsuły zostanie uzbrojony, a kolejne dwie minuty później rozpocznie się proces tankowania. Co ciekawe we wszystkich dotychczas używanych statkach załogowych, astronauci wsiadali do nich, w momencie kiedy rakieta była już zatankowana.

W wypadku Falcona 9 ten proces zaczyna się jednak bardzo krótko przed startem i wejście do już zatankowanej rakiety nie jest możliwe. Początkowo tankowanie rakiety z astronautami na pokładzie budziło wiele zastrzeżeń (w trakcie tankowania wiele rzeczy może pójść nie tak), jednak dzięki wcześniej uzbrojonemu systemowi ratunkowemu nawet w wypadku eksplozji astronauci mogą wyjść z tego bez szwanku.

Po zatankowaniu zbiorników, siedem minut przed startem rozpocznie się proces chłodzenia silników dolnego stopnia Falcona 9 (Engine Chill). 5 minut przed startem statek Dragon 2 przełączy się na własne zasilanie (wcześniej będzie zasilany z systemów platformy startowej). Finalnie na minutę przed startem rozpocznie się proces podnoszenia ciśnienia zbiorników, do poziomu umożliwiającego start.

Jednocześnie komputer pokładowy wykona ostatnie testy mające na celu sprawdzenie gotowości rakiety do lotu. Na 45 sekund przed starem Dyrektor Misji wyda zgodę na start, a co stanie się później wyjaśnię w kolejnym poście który pojawi się już niebawem. Zdjęcia pochodzą z testowych przygotowań do startu, które załoga przeszła wykorzystując do tego kapsułę i rakietę ustawione na platformie do testu testu systemu ratunkowego w locie, do którego doszło w lutym tego roku.

Wykorzystany wtedy Dragon nie posiadł jednak wnętrza, w skutek czego ćwiczenia zakończyły się przejściem przez ramię dostępowe i zobaczenia pustej w środku kapsuły. NASA planuje wykonanie podobnych ćwiczeń przed startem misji DM-2 wykorzystując do tego docelowy statek. Tym razem załoga będzie już mogła wejść do środka.

Żródło: NASA

DM 2 Misja

starlink 1 logo

Prognoza pogody

MeteoBlue - prognoza pogody

Mapa burz

 Stellarium WEB

Przewodnik po niebie

ITS org

Faza Księżyca Zodiak

Raka
Słońce w znaku Raka
przebywa 17 dzień.
Ryb
Księżyc w znaku Ryb
przebywa 20 dzień.
Bliżej ostatniej kwadry
Bliżej ostatniej kwadry
Wiek Księżyca 19 dzień.
Powered by Saxum

ASTRONARIUM-TVP3

astronarium TVP3

AstroFAZA

AstroFAZA pl

OPEN PHD2 Guiding

PHD2 GUIDING

Astro Forum

Największe w Polsce forum astronomiczne

Lasco Coronagraph

Stereo 1Stereo 2

Plamy na Słońcu

SOHO

Zorza - aktualny stan

SH Slońce 29 01 2015

ISS Transit Finder

ISS TransitFinder

GoogleSatTrack

 GoogleSatTrack
Powieksz obraz

Oblicz kolizję

ImpactCalc

Planetarium

 TheSkyLive - wirtualne planetarium

Space Engine

NASA

NASA logo

PTM

PTM

AstroBin

AstroBin

AstroShop

AstroShopPl

Heavens-Above

mobile

CalSKY

CalSKY

ZWO
ZWO F
ZWO Forum